Leden 2015

Opice Hanka herečkou

30. ledna 2015 v 17:14 | ač |  Pohádky
Uprostřed africké savany žila divoká zvířata v přátelství a ve shodě. Lvi kamarádili se slony, opice s krokodýly, žirafy s antilopami a všichni se měli rádi. Každý den se událo něco zajímavého, o čem si mohli povídat, a tak se nikdy nenudili.

Jednou takhle seděla celá tlupa mrštných opic v koruně rozložitého stromu a pozorovala nedaleký tábor, kde byla spousta lidí. Stavěli stany, pobíhali z místa na místo a starostlivě se dívali na nebe. Hlavně vysoký šedovlasý pán, který bez přestání pozoroval oblohu. Pokaždé, když se ho někdo na něco zeptal, váhavě kroutil hlavou. Nakonec si sedl do plátěného křesla, vedle něho si stoupl jiný muž s velkou černou krabicí na dlouhých nohách a spousta dalších lidí je obklopila. Ten, co měl černou krabici, se do ní pořád díval a pohyboval s ní podle pokynů šedovlasého v křesle. Opice ten mumraj pozorovaly a nakonec nevydržely:
"Co se to tam děje?" povídal netrpělivě opičák Ruda. "To by se mělo zjistit. Jdu na výzvědy, kdo jde se mnou?"
Opice by byly rády šly s Rudou, ale trochu se bály, aby v táboře nebyli lovci a nechtěli je pochytat. Jen drzá Hanka sebrala odvahu a říká: "Jdu s tebou. Kdyby tu chystali nějakou neplechu, musíme to říct ostatním zvířatům."