Nevěsta a motýl

30. června 2014 v 18:51 | ač |  Příběhy
Byla jsem v sobotu na svatbě. Ne vlastní. Ale vzalo mě to. Ceremoniál se odehrával ve slavnostně vyzdobeném kostele, nevěsta a ženich se na sebe krásně usmívali, svatební hosté byli plní lásky a míru.

Jen mě trochu rušil motýl, který otevřenými dveřmi zabloudil do svatostánku a hledal cestu ven. Občas si sedl na kostelní lavici, jindy si odpočinul na rameni družičky a pak zase poletoval v pocukrovaném vzduchu. Nejvíc ho ale lákal věneček nevěsty vyrobený z přírodních lučních květin. A tak se vznášel nad její hlavou, jako by byl symbolem štěstí, které k ní v ten výjimečný den přichází. Poslouchala jsem povznášející zpěv linoucí se z kúru, vnímala hlubokomyslná slova faráře a nechala se unášet klidnou atmosférou. A motýl stále poletoval.

Jakmile obřad skončil, dveře se zase otevřely a společně se svatebním průvodem odcházel, vlastně odlétal i motýl. Doprovodil nevěstu ven do prosluněného odpoledne, párkrát zakroužil nad její hlavou a pak už jsem jen viděla, jak si to namířil ke vzrostlým stromům. Zřejmě se mu ulevilo, že je na svobodě a zase si může létat, kam se mu zachce. Nechal za sebou nevěstu a ženicha, kteří o část své svobody právě přišli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama