Tajemná účtenka

17. ledna 2014 v 9:34 | ač |  Příběhy
Koupila jsem si knihu. Knihkupectví je po obchodu s výtvarnými potřebami další můj zamilovaný obchod, kde jsem schopna utratit nehorázné peníze - pokud je samozřejmě mám. Ale zpátky k tématu. Koupila jsem si knihu. Večer jsem si ji vzala do postele a podle svého rituálu jsem začala ohledáním obálky a přečtením záložek o díle a autorovi. Obrátila jsem stránku, abych se podívala na věnování, které u tak rozsáhlých děl obvykle bývá.

Vypadla na mě účtenka. Potichu, nenápadně, jakoby omylem. Ze stejné prodejny, ale s datem z 12. prosince, tedy o měsíc dříve, a výčtem čtyř knih. Evidentně nebyla moje. Jak se tam dostala? Kdyby byla ze stejného dne, tolik by mě to nepřekvapilo. Prodavač by se prostě spletl a při balení by omylem prohodil paragony. Ten můj by zase našel někdo, kdo si koupil čtyři knihy.

Asi můj román někdo reklamoval a účtenku zapomněl uvnitř. To by ale musel být na seznamu koupených knih i titul dotyčného románu. A to nebyl. Nebo je to nový reklamní trik. Člověk se podívá na názvy publikací, je zvědavý a při příští návštěvě knihkupectví se na ně podívá. Když ho zaujmou, koupí je. Nebo to byl zásah vyšší moci. Mimozemšťané, třetí a čtvrtá dimenze, pohyb v časoprostoru a podobné těžko pochopitelné věci. Napadaly mě i jiné možnosti. Prodavač do paragonu ukryl nějaký milostný vzkaz. Já ho ale nějak nejsem schopná vyluštit, a tak romantický příběh skončil dřív, než vůbec začal. Nebo se na nás čtenáře obsluha knihkupectví domluvila a schválně nám strká cizí účtenky k nákupu, aby nás zmátla.

Záhadu jsem pro sebe uzavřela konstatováním, že se u nás knihy kupují krize nekrize. Účet byl ve výši 1 601 koruna, a to není tak málo. Taky jsem pookřála radostí, že datum nákupu bylo před Vánoci, zřejmě někdo našel pod stromečkem čtyři literární skvosty. Ale stejně mi to vrtá hlavou. Jak se tam ta účtenka krucifix dostala?­??
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama