Přání do nového roku 2013

2. ledna 2013 v 18:10 | ač |  Legrácky
Zase jednou se blížil konec kalendářního roku. Po ulicích Prahy byla všude spousta lidí, tvářili se nevrle, naštvaně a vystresovaně. Tramvaj, kterou jsem právě jela, bez ustání cinkala na auta, která jí blokovala cestu. Auta troubila na tramvaj, že nemají kam uhnout a že naopak ona je ta, kdo je zdržuje. Opravdu skvostná sváteční nálada...

Na další zastávce přistoupila podivně vypadající starší paní, jako vystižená s amerického hororu. Obalená igelitkami, dlouhé ucourané vlasy jí visely zpod neidentifikovatelné hučky. Protože už měla svůj věk, svižně vypadající mladík ji pustil sednout. Poděkovala, odložila igelitky a už už si sedala. Pak jí to ale nedalo, stoupla si a čelem k ostatním cestujícím na celou tramvaj velmi zřetelným kultivovaným hlasem přednesla:
"Krásné vánoční svátky a mnoho štěstí vám všem, kdo podnikáte. Protože jste hrdinové, kteří si zaslouží pochválit."
A pak si klidně sedla.

Lidé se nejdřív rozpačitě dívali, někteří se potichu uchechtli, zbytek dělal, jako by nic.
Pak se ze zadní části tramvaje ozvalo:
"Děkujeme, vám také hezké Vánoce, a zachovejte si krásnou mysl."

Musím říct, že mě to v tu chvíli opravdu dojalo. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem byla jednou z obětí předvánočního shonu a byla jsem patřičně unavená. Nebo jestli mám tak obroušené nervy, že už pomalu pláču i u reklam. Nebo jestli mě potěšilo, že mi někdo hlasitě poděkuje - jsem také podnikatelka a něco takového se mi ještě nestalo. Možná mě dostala reakce pána, který sebral odvahu odpovědět a poděkovat za přání.

Nevím. Rozhodně ale vím, že to byl moc hezký okamžik.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama