Čarodějnice na stanici tramvaje

1. listopadu 2012 v 20:46 | ač |  Příběhy
Něco se dneska stalo. Něco divného a nepochopitelného.

Čekala jsem na tramvajovém ostrůvku, až přijede čtrnáctka, a koukala kolem sebe. Pozorovala jsem lidi, jak se schovávají před deštěm. Vtom kolem mě prošla čarodějnice. No fakt. Byla celá v černých hábitech, na hlavě měla vysoký klobouk do špičky ozdobený černým závojem a spoustou knoflíků a blyštivých kamínků, jako vystřižený z Harryho Pottera. Zpod klobouku jí splývaly dlouhé červeně rezavé lokny vlasů. Na rameni nesla potkana, který jí něco tichounce pištěl do ucha. Místo kabelky měla rádio. Žádnou modernu, ale starý dřevěný přijímač s velkými kulatými knoflíky. Nesla ho za držadlo, které mělo v horní části. Nehrálo, ale svítilo.

Užasle jsem se na ni dívala a sledovala ji pohledem, abych zjistila, co bude dál. Něco přece muselo přijít. Minimálně by měla nastoupit do tramvaje, když už k ní přišla. Místo toho chvíli tiše stála a prohlížela si špičky svých bot. Najednou zahřmělo, ozvalo se tiché praskání, jako když jiskří vzduch, a nic. Na místě, kde stála, zbylo jen slabé růžové světlo. Prostě zmizela. Před mýma očima.

Zmateně jsem se dívala po ostatních lidech, jestli jsou z toho zvláštního zážitku taky tak vedle jako já, ale oni se tvářili úplně normálně. Jako kdyby se nic nestalo. Nechápu to.

Asi není náhodou, že je na konci října Halloween a za pár dní na to jsou Dušičky. Zřejmě jsou to skrznaskrz podivné magické dny, kdy se může stát cokoli. Dneska se to jednoznačně potvrdilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama