Listopad 2012

Náhoda je blbec

6. listopadu 2012 v 15:14 | ač |  Říkanky
Na náhodu nevěřím.
Ale na tom stromě byl oběšenec.
Raději si ověřím,
jestli má z provazu věnec.

Třeba se mi to jen zdá,
že tam visí za nohu,
snad je to jen představivost má,
a já za to nemohu.

Po několika krocích
stal se z oběšence anděl,
zavlnil se v bocích
a jemným hlasem děl:

"Jestli máš hodně práce,
vysaď a odpočívej,
opravdu a bez legrace,
nebo si své pozemské dny hlídej."

A tak už dnes nedělám,
zajdu si na pivo do hospody,
hezký den si udělám,
s přáteli budu pít do pohody.

Náhoda je totiž blbec,
co když anděla nepotkám,
skončím na prkně a vůbec
- ničeho se už nedočkám.

Čarodějnice na stanici tramvaje

1. listopadu 2012 v 20:46 | ač |  Příběhy
Něco se dneska stalo. Něco divného a nepochopitelného.

Čekala jsem na tramvajovém ostrůvku, až přijede čtrnáctka, a koukala kolem sebe. Pozorovala jsem lidi, jak se schovávají před deštěm. Vtom kolem mě prošla čarodějnice. No fakt. Byla celá v černých hábitech, na hlavě měla vysoký klobouk do špičky ozdobený černým závojem a spoustou knoflíků a blyštivých kamínků, jako vystřižený z Harryho Pottera. Zpod klobouku jí splývaly dlouhé červeně rezavé lokny vlasů. Na rameni nesla potkana, který jí něco tichounce pištěl do ucha. Místo kabelky měla rádio. Žádnou modernu, ale starý dřevěný přijímač s velkými kulatými knoflíky. Nesla ho za držadlo, které mělo v horní části. Nehrálo, ale svítilo.

Užasle jsem se na ni dívala a sledovala ji pohledem, abych zjistila, co bude dál. Něco přece muselo přijít. Minimálně by měla nastoupit do tramvaje, když už k ní přišla. Místo toho chvíli tiše stála a prohlížela si špičky svých bot. Najednou zahřmělo, ozvalo se tiché praskání, jako když jiskří vzduch, a nic. Na místě, kde stála, zbylo jen slabé růžové světlo. Prostě zmizela. Před mýma očima.

Zmateně jsem se dívala po ostatních lidech, jestli jsou z toho zvláštního zážitku taky tak vedle jako já, ale oni se tvářili úplně normálně. Jako kdyby se nic nestalo. Nechápu to.

Asi není náhodou, že je na konci října Halloween a za pár dní na to jsou Dušičky. Zřejmě jsou to skrznaskrz podivné magické dny, kdy se může stát cokoli. Dneska se to jednoznačně potvrdilo.