Myslitel

3. září 2012 v 8:47 | ač |  Příběhy
Zdálo se mi, že jdu dneska do školy. První den.

Zase jsem měla skládanou sukýnku, žlutou blůzičku a podkolenky. Na zádech tašku, na kterou jsem byla tak pyšná. Měla jsem pocit, že už jsem dospělá. Mávala jsem pytlíkem na přezůvky a tvářila jsem se děsně dospěle. Mám pro to i důkaz, táta tenkrát můj první den natáčel na kameru. Tak se i po letech mohu podívat na tu malou holku, která měla pocit, že jde spasit svět.

Na svůj sen jsem si vzpomněla, když jsem ráno viděla prvňáky. Někteří šli s bázní, protože si neuměli představit, co je vlastně čeká. Jiní běhali kolem maminky a ne a ne se uklidnit. Těm asi bude škola malá.

Zaujal mě klučina s výrazem myslitele. Kamarádovi vysvětloval taje počítačového programování. Ten ho poslouchal s nesmírným údivem - buď ho obdivoval za to, co ví a umí, nebo tomu vůbec nerozuměl. Nebo oboje. Pak jsme na tom byli stejně. Zastavila jsem se a pozorovala je. Zvláštní dvojice. Hlavy měli nakloněné k sobě, jeden pořád mluvil a mluvil, druhý uznale přikyvoval. Tak jak šli, plynule vešli do školy, aniž je cokoli vytrhlo z jejich dialogu. Nebo spíš monologu. Pochybuji, že si všimli, že už jsou uvnitř.

Třeba je to budoucí Albert Einstein. Nebo Bill Gates a Steve Jobs. Škoda, že nevím, jak se ten malý šikula jmenuje. Sledovala bych zprávy s větším zaujetím, jestli nezaslechnu o jeho prvním úspěchu. Přála bych mu to. Koneckonců i sobě a všem ostatním. Potřebujeme spoustu chytrých hlaviček, které lidstvo posunou o další kroky dopředu. Nebo nás naopak zabrzdí, abychom si vývojem neublížili. Snad jich dneska pár do školy přišlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LadyMiMi1999 LadyMiMi1999 | Web | 7. září 2012 v 18:11 | Reagovat

ahoj zapoj se do mého projektu! více info zde:http://mie-storie.blog.cz/1209/vase-nase-povidky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama