Odpolední sen

23. července 2012 v 9:31 | ač |  Příběhy
Léto začalo horkem, před kterým se dalo jen těžko někam utéct. Schovávala jsem se před ním doma a snažila jsem se začíst do knížky. Najednou se obloha zatáhla a všechno zmlklo. Bylo zvláštní ticho, nezpívali ptáci a ani auta nejezdila. Klid. A na mě padla únava, jako by přes mě někdo přehodil začarovaný závoj a uspal mě. Hlava mi klesla na polštář, schoulila jsem se do klubíčka a usnula.

Zdál se mi zvláštní sen. Byla jsem princezna, kterou královský pár odvezl do sousedního království na zásnuby s arogantním princem. Na slavnostní audienci jsem k němu kráčela po dlouhém koberci, procházela jsem špalírem přihlížejících, kteří pozorně sledovali každý můj pohyb. Najednou mě něco napadlo, roztáhla jsem ruce a už jsem lehounce letěla povětřím. Prolétla jsem zámkem a velkým otevřeným oknem ven do parku. Kolem mě poletovali barevní ptáci, křídly třepotali motýli a já se dívala dolů na lidi na zemi a bylo mi úžasně. Netížily mě žádné starosti, necítila jsem strach ze zlého prince, ani z toho, co bude následovat. Byla jsem volná, svobodná.

Když mě létání omrzelo, slétla jsem zase na pevnou zem a usadila se do měkkého křesla. Kolem mě voněly květiny všech barev, tvarů i velikostí, stromy jemně kývaly větvemi a šuměly listy. Klikaté cesty sypané bílým pískem se narovnaly a uhladily. Po jedné z nich ke mně potichu přiběhlo mourovaté kotě, skočilo mi na klín a nechalo se hladit. Měla jsem pocit, že zvládnu úplně všechno a nikdo mě nedonutí udělat něco, co sama nechci.

Pak jsem se probudila. Ve vzduchu byl cítit osvobozující déšť, mraky se honily po obloze a na okno ťukaly kapky vody. Vedle mě ležel můj šedý kocour s měděnýma očima, packu položenou na mé ruce, hlavičku opřenou o rameno. Pootevřel oči, podíval se na mě, uvolněně vzdychl, ještě víc se ke mně přitiskl a zase usnul. Zakletý princ, čekající na vysvobození.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HeČ HeČ | 24. července 2012 v 8:57 | Reagovat

Nádherné :-) Jako bych to cítila na vlastní kůži.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama