Vzpomínka na Zitu Kabátovou

10. června 2012 v 19:42 | ač |  Legrácky
Před pár dny jsem se dočetla, že zemřela Zita Kabátová, jedna z nejznámějších hereček české válečné a poválečné kinematografie. Okamžitě jsem si vzpomněla na její besedu s diváky před mnoha roky, které jsem se zúčastnila a kde vyprávěla úžasnou historku.
Jako mladá herečka dostala roli v představení, kde hrála dceru bohatého továrníka. Jejího otce hrál tehdy herec, ke kterému s úctou vzhlížela. A tak nebylo divu, že měla neskutečnou trému. "Co to děláš, dcero moje?" zeptal se jí na scéně divadelní hry.
Měla odpovědět: "Šiju si sukni, drahý tatíčku." Jenomže tréma udělala své, a tak s pevným odhodláním pronesla: "Šukni si šukni, drahý tatíčku."
Herec k ní s úžasem otočil tvář, naprosto vypadl z role a povídá: "Cože?"
Mladá herečka si v okamžiku, kdy tu hrůzu vypustila z úst, uvědomila, jak strašného přeřeknutí se dopustila. Snažila se proto svoji chybu napravit a s maximálním soustředěním zopakovala:
"Šukni si šukni, drahý tatíčku."
To už nevydržel důstojný herec, divadelní technici, ani obecenstvo. Opona šla dolů a divákům tehdy museli vracet vstupné.
Zita Kabátová prý byla celý svůj život plná laskavého humoru a zůstal jí až do samého konce. Díky za každého takového člověka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama