Poklad a plněné papriky

10. června 2012 v 12:28 | ač |  Vzpomínky
Už od malička jsem snila o tom, že se jednou stanu spisovatelkou. Moje knihy budou oblíbené a já budu slavná intelektuálka, která bude vždycky všude vítána.
Když mi bylo devět let, napsala jsem svoji první povídku. Byla o tom, jak spolu dva kamarádi hledali poklad. Našli ho za městem a snažili se ho vykopat. Když už měli jámu pěkně vyhloubenou, jeden z nich si uvědomil, že doma zapomněl krumpáč, kterým právě tu díru vytvářel. Zřejmě jsem tehdy inovátorsky objevila nový vyprávěčský postup, kdy autor přeskočí děj, ke kterému se později vrátí. Jenomže to moje rodina naprosto oprávněně nepochopila. Koneckonců, já jsem se v tom ději také nějak ztratila. Dorazila jsem je navíc navazujícím vyprávěním, jak se dotyčný kamarád vracel pro zmíněný krumpáč a před dveřmi jeho domova mu zavoněly plněné papriky.
Nepamatuji si, jak povídka dopadla, ale co si pamatuji naprosto přesně, byly trefné hlášky celé mé rodiny. "Dneska budou k obědu plněné papriky. Už se těšíš, co?" Nebo: "Nezapomněla sis k batohu přibalit krumpáč?" To když už jsem byla starší a jezdila s kamarády na víkend.
Možná to byl jeden z důvodů, proč jsem pak šla studovat novinařinu. Abych byla psaní co nejblíž a abych všem dokázala, že to zvládnu.
Před několika lety mi opravdu vyšla má první kniha a abych šla s dobou, založila jsem si tento blog. A sbírám materiál na další knihu. Jen bych si přála, aby tam, kde už moje maminka je, bylo dobré připojení k internetu.
Mimochodem, plněné papriky jsou stále mým oblíbeným jídlem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HeČ HeČ | 10. června 2012 v 14:24 | Reagovat

Moc pěkná povídka, která mi na tváři vykouzlila nejen úsměv, ale vyvolala i hlasitý smích přímo v mhd, kde na mě ostatní spolucestující zírali jak na blázna :-D jen tak dál!

2 Alena Čechová Alena Čechová | Web | 11. června 2012 v 19:45 | Reagovat

Klidně ať si to myslí, hlavně že jsem ti udělala radost :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama