Jména pro mého kocoura

28. června 2012 v 7:45 | ač |  Příběhy
Čeština je krásný a bohatý jazyk, díky kterému má můj kocourek spoustu různých jmen.
Tak v první řadě mu říkám jeho jménem - Matýsku. Když mě zlobí, je to Mates, pacholek, lump, potvora, zlobidlo, lotr, Lotrando, lotras ze staré cihelny, element, zvíře, pazdrát, kocouřisko, chlupáč, hajzlík, drápal a drapucha.
Dokáže být ale nesmírně mazlivý. Hebounkou tvářičkou se mi otírá o obličej, dělá mi berany duc, aby na sebe upozornil, místo pusinky se lehce dotkne vlhkým čumáčkem mého nosu. To je pak čičinka, čičina, číčoun, kočička, kocourek, kočinka, kulíšek, Cipísek, mazlík, mazel, požitkář, krasavec, krasaveček, prdelka, prdlavka, prďulka, tlapička, čumáček, ouško, miláček, milášek, pusinka, chundelka, klubíčko, brouček, broučínek, hodnej.
Když si hrajeme, je to lovec, silák, chytrolín, chytrák, šikulka, statečný kocour, dravec, tygr, tygřík a šelma. Papírové kuličky chytá s odhodláním světového hráče basketu. Za to si zaslouží pochvalu. Říkám mu sportovče, brankáři a olympioniku. Prochází se po bytě a zvědavě nakukuje do všech koutů, tlapkou si na všechno sáhne a všechno očichá - zvědavec, zvědulka, čenich, čmuchal a čmuchálek.
No tak schválně - který světový jazyk má tolik jmen pro toho, koho máte rádi? A to jsem určitě na některá zapomněla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama